اخبار سلامت

مقابله فروشگاه های بزرگ دنیا در برابر کووید-19

بازارهای یزرگ دنیا نظیر آمازون اقدامات قابل ملاحظه‌ای در مقابله با همه گیری کرونا انجام داده‌اند. این اقدامات را در سه قالب در بلاگ خود منتشر و به روزرسانی می کنند. حفاظت از کارکنان، مشتریان و جوامع سراسر دنیا. بر اساس بررسی‌های انجام شده تیم مطالعات دیجی طب، آمازون تاکنون در این زمینه پیشتاز بوده است.

آمازون در بلاگ خود مقابله با کرونا را در سه قالب به دنیا عرضه می کند. طبق استراتژی توسعه پایدار سازمانها در تمامی شئون زندگی خود را به تمامی ذینفعان پاسحگو می‌دانند. یعنی خود را به ترتیب نسبت به کارکنان، مشتریان و جوامع مسئول می شمارند. آمازون به همین منظور استراتژی‌های خود را در مقابله جهانی با کووید-19 به شکل زیر به اطلاع همگان می‌رساند و هر روز که اقدام شاخصی در این زمینه انجام می‌دهد بلاگ موصوف را به روز رسانی می کند.

خط مشی

امکانات برای کارکنان

 • پرداخت 500 میلیون دلار پاداش به تمام کارکنان و شرکای خط مقدم که در تمام مدت ماه جون فعال بودند.
 • اطمینان از سلامت کارکنان اولویت اول آمازون بوده است و لذا پیش بینی می شود آمازون بیش از 10 میلیارد دلار صرف ملزومات مرتبط با کووید-19 از شروع همه‌گیری کرونا تا پایان سال 2020 بنماید تا آنها بتوانند به موقع و به سلامت محصولات را به دست مشتریان برسانند.
 • بیش از 150 فرآیند جدید برای مقابله با کرونا -از جمله تشدید نظافت، رعایت فاصله اجتماعی، اسپری کردن مرتب و مستمر مواد ضد عفونی کننده روی سطوح و نظیر آن – در محیط‌های کاری آمازون تعریف شد.
 • توزیع لوازم حفاظتی نظیر ماسک، برای کارکنان، اسپری مواد ضدعفونی و کنترل تب در تمام فضاهای عملیاتی
 • پرداخت دو هفته حقوق استعلاجی مازاد برای افرادی که مبتلا به کرونا می شوند.
 • آمازون روی ساختن یک روش تست مقیاس‌پذیر کرونا کار می‌کند.
 • دریافت مزایای سلامت و بیمه از ابتدای استخدام خصوصا در شرایط خاص کووید-19
 • ارائه کمک مالی به شرکای تجاری به میزان 25 میلیون دلار خصوصا راننده‌ها و مأموران تحویل و کارکنان فصلی و موقت و آنهایی که به سببب قرنطینه دچار مشکلات مالی شده‌اند

 digiteb amazon front-porch

 • امکانات برای مشتریان

 • ارائه ماسک مجانی به تمامی مشتریان خرده فروشی‌های فیزیکی و بازارهای مواد غذایی -هول فودز- سراسر آمریکا
 • ارتقاء نظافت در کلیه فروشگاههای باز فیزیکی و کایه فروشگاههای بازارهای مواد غذایی – هول فودز
 • تخصیص ساعتهای خرید اختصاصی برای مشتریان بالای 60 سال (بالای 70 سال سن در انگلستان) و کلیه افرادی که مرکز کنترل بیماریها CDC آنها را در معرض خطر معرفی کرده است، در تمامی فروشگاههای هول فودز مارکت
 • برای تحویل سفارشات مشتری از بازارهای Prime Now ، Amazon Fresh و هول فودز مارکت می‌توان از روش “تحویل غیر رو در رو” (Unattended) یا بدون ملاقات مشتری استفاده نمود.
 • مشتریانی که سفارش با برنامه تحویل به آمازون ارجاع می دهند می‌توانند درخواست تحویل بیرون درب منزل (front-Porch) را ضمیمه برنامه سفارش خود کنند. تیم تحویل بسته را لبیرون درب منزل و روی محلی خشک و تمیز قرار می‌دهد و و لازم نیست شما برای تحویل امضا بدهید. بعلاوه تمام خودروهای تحویل و تجهیزات داخل آن هر روز ضدعفونی می شوند، تمامی دستگاههای مرتبط با تحویل و تلفن‌های همراه مأموران تحویل پس از هر تحویل ضدعفونی می شوند.
 • آمازون با هدف حمایت از مشتریان خود به شدت با هرگونه افزایش قیمت کالاها به بهانه بحران کووید-19 مبارزه می‌کند. تلاش می‌کند تا محصول با قیمت عادلانه به دست مشتری برسد. با سودجویانی که به دنبال بهره بردن از این بحران هستند مقابله می‌کند.
 • روی کلیه ابزارهای آمازون و الکسا به مشتریان کمک می‌کند تا در این شرایط دائماً در ارتباط بوده و در جریان وقایع قرار گیرند.

digiteb amazon covid19 feuture engineer

امکانات برای جوامع

آمازون کمک 20 میلیون دلاری را برای تشخیص در قالب وب سرویس آمازون (AWS) تخصیص داده است تا تحقیقات در زمینه COVID-19 را تسریع بخشد.

در اروپا، آمازون 21 میلیون یورو (تقریباً 23 میلیون دلار) برای پشتیبانی از کسانی که بیشترین آسیب را ازهمه‌گیری کرونا دیده‌اند، تعهد کرده است.

مدیرعامل و بنیانگذار آمازون – جف بزوس – 100 میلیون دلار برای تغذیه آمریکا اهدا کرده است.

آمازون بیش از 175،000 نیروی تمام وقت و پاره وقت را استخدام کرده است.

آمازون با بانکهای غذا در 25 شهر در اقصی نقاط کشور همکاری می کند تا شش میلیون وعده عذایی را برای جمعیت های محروم و آسیب پذیرتحویل شود.

آمازون 5 میلیون دلار به افراد محتاج در سراسر دنیا اهدا میکند.

8200 دستگاه لپ تاپ به دانش آموزان مدارس عمومی سیاتل که در منزل به دستگاه دسترسی ندارند توسط آمازون اهدا شد.

در قالب برنامه مهندس آینده، آمازون 4000 دستگاه لپ تاپ به دانش آموزان دبیرستانهای سراسر آمریکا اهدا نمود و برنامه های برخط شامل آمادگی آزمون را به صورت مجانی در اختیار ایشان قرار داد.

منبع: بلاگ آمازون – پاسخ آمازون به کووید-19

Amazon response to Covid-19

Back to list

Leave a Reply