اخبار سلامت

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

نمادهای روی برچسب های لوازم آرایشی، چیزهای مختلفی را در مورد محصول داخل آن از قبیل تاریخ انقضا، حجم/وزن، قابلیت بازیافت ظروف و موارد دیگر به اشتراک می گذارند.

علاوه بر الزام قانونی برای تولیدکنندگان برای برچسب‌گذاری مناسب محصولات آرایشی و بهداشتی، مصرف‌کنندگان توجه بیشتری به برچسب‌های محصولات نشان می‌دهند،

زیرا نسبت به آنچه در داخل و روی بدن خود قرار می‌دهند آگاه‌تر می‌شوند. در زیر نمادهایی که روی برچسب های لوازم آرایشی در ایالات متحده و اتحادیه اروپا دیده می شوند و معنی آنها را مشاهده می کنید

زمان پس از باز شدن (PAO):

نماد شیشه باز به شما می گوید که محصول چه مدت پس از باز شدن در ماه ها و/یا سال ها خوب می ماند.

اگر بازه زمانی به ماه داده شود، می توان آن را با یک عدد و به دنبال آن کلمه “ماه(ها)” یا با “M” در داخل یا کنار نماد کوزه نشان داد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تولیدکنندگان را ملزم به چاپ تاریخ انقضا بر روی برچسب های لوازم آرایشی نمی کند،

با این حال، اتحادیه اروپا تاریخ انقضا را الزامی می کند اما فقط برای محصولاتی که “حداقل ماندگاری” آنها بیش از 30 ماه است. E.U.

معافیت‌های مربوط به تاریخ انقضا شامل محصولاتی است که باز نمی‌شوند (یعنی بسته‌بندی‌های مهر و موم شده یا اسپری‌ها)، محصولات یکبار مصرف و محصولاتی که در معرض خراب شدن نیستند.

 

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

 

تاریخ «بهترین قبل از پایان» (BBE):

اگر طول عمر محصول کمتر از 30 ماه باشد، باید تاریخ BBE روی برچسب داشته باشد.

علامت ساعت شنی را می توان با تاریخ یا کلمات “بهترین قبل از پایان” مشاهده کرد که به معنی اختصاری “BBE” یا “Exp” باشد. مانند بیانیه PAO، BBE فقط در اتحادیه اروپا مورد نیاز است.

 

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

 

علامت  E:

از حروف کوچک “e” در اتحادیه اروپا جهت بیان میزان خالص محصول در هنگام پر کردن آن در بسته بندی استفاده می شود.

برای لوازم آرایشی، به ترتیب در گرم (Gr) یا میلی لیتر (ml) برای جامدات یا مایعات نشان داده شده است. محصولات با میزان خالص کمتر از 5 گرم یا 5 میلی‌لیتر، بسته‌های یکبار مصرف و نمونه‌های رایگان نیازی به داشتن نشان الکترونیکی ندارند.

 

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

 

نماد شعله:

نماد “قابل اشتعال” هشداری برای دور نگه داشتن شعله یا حرارت زیاد از محصول است زیرا قابل اشتعال است.

محصولات آرایشی مانند اسپری مو، دئودورانت، لاک ناخن و پاک کننده ناخن معمولاً به دلیل مواد خاصی مانند الکل و گاز قابل اشتعال هستند.

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

به بروشور مراجعه کنید:

اشاره دست به سمت کتاب به این معنی است که اطلاعات یا دستورالعمل‌هایی در بروشور، جزوه یا درج دیگری وجود دارد که نمی‌توان آن را در برچسب اصلی فهرست کرد.

این اطلاعات می‌تواند مواردی مانند فهرست مواد، دستورالعمل‌های استفاده یا هشدارها باشد. این نماد مخصوصاً برای محصولات آرایشی و بهداشتی کوچکتر مفید است،

زیرا آنها فضای کافی در ظرف خود برای فهرست کردن تمام اطلاعات محصول ندارند.

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

مثلث فلش های بازیافتی:

همچنین به عنوان “حلقه Mobius” شناخته می شود، این نماد نشان می دهد که ظرف قابل بازیافت است. نمادهای مختلفی برای انتقال اطلاعات در مورد ظرف وجود دارد،

به عنوان مثال، اگر ظرف از مواد بازیافتی ساخته شده باشد، نماد آن در داخل یک دایره جامد خواهد بود. اگر نماد مثلث داخل دایره باشد و درصدی در داخل نماد یا کنار آن داشته باشد،

این نشان می دهد که ظرف از درصدی از مواد بازیافتی ساخته شده است. اگر یک عدد در داخل مثلث و حرف زیر وجود داشته باشد، این رزین خاص مورد استفاده در ساخت پلاستیک ظرف را برای کمک به فرآیند بازیافت نشان می دهد.

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

نقطه سبز:

این علامت در اروپا مورد استفاده قرار می گیرد تا نشان دهد که تولید کننده به یک سازمان بازیافت پول می پردازد تا بر مدیریت مسئولانه زیست محیطی زباله های بسته بندی نظارت کند.

تمامی کمپانی ها در اروپا و بریتانیا تعهد قانونی جهت بازیافت و بازیابی زباله‌های بسته‌بندی دارند که اکثرا با برون‌سپاری به یک شرکت متخصص انجام می‌شود.

 

نماد ارگانیک USDA:

این علامت نشان می دهد که حداقل 95٪ از مواد تشکیل دهنده محصول ارگانیک است. تولیدکنندگان باید توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) تأیید شده باشند تا بتوانند از مهر و موم روی برچسب و بسته بندی محصول استفاده کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ادعاهای زیبایی محبوب، مانند ارگانیک و طبیعی، مقاله ما را بررسی کنید.

 

 

Ecocert:

نماد Ecocert Organic از یک برنامه صدور گواهینامه غیردولتی است که محتویات ارگانیک محصولات را ارزیابی می کند.

برچسب هایی با نماد Ecocert Organic نشان می دهد که محصول حداقل 95٪ مواد گیاهی دارد و حداقل 10٪ از کل مواد تشکیل دهنده آن بر حسب وزن ارگانیک است.

اگر محصول دارای نماد Ecocert Natural باشد، به این معنی است که حداقل 50٪ از ترکیبات گیاهی و حداقل 5٪ از کل مواد تشکیل دهنده آن بر حسب وزن ارگانیک هستند.

 

برچسب های لوازم آرایشی به چه معناست

خرگوش جهشی:

علامت خرگوش جهشی یک برند معروف بین المللی است که نشان می دهد تولید کننده هیچ آزمایش حیوانی انجام نمی دهد و با استانداردهای تعیین شده توسط ائتلاف اطلاعات مصرف کنندگان در مورد لوازم آرایشی (CCIC) برنامه Leaping Bunny مطابقت دارد.

 

محصول آرایشی هر چه که باشد، ضروری است که سازنده محصول را با اطلاعات دقیقی که به آسانی قابل خواندن یا اسکن است برچسب گذاری کند.

نمادهای روی برچسب‌های لوازم آرایشی نه تنها می‌توانند به مصرف‌کنندگان کمک کنند تا محصولی را که می‌خواهند بخرند یا استفاده کنند، درک کنند، بلکه می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد تولیدکننده مانند شیوه‌های بازیافت یا رفتار با حیوانات به آنها بدهند.

اگر شما صاحب یک شرکت لوازم آرایشی هستید حتما باید بسته بندی خود را با برچسب های جدید به روز کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید