آرایشی و زیبایی

تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت چیست؟

تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت چیست؟

بسیاری از ما می دانیم که عطر به دو شکل وجود دارد – ادو پرفیوم و ادو توالت. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که تفاوت چیست؟

فرقی نمی کند که مجموعه وسیعی از رایحه ها داشته باشیم یا یک یا دو عطر مورد علاقه، به راحتی می توان این تمایز را از بین برد.

هر دو بوی عالی دارند، معمولاً توسط یک برند ساخته می شوند و می توان آنها را هر روز استفاده کرد… بنابراین، واقعا چقدر می توانند متفاوت باشند؟ مطمئناً بوی سردرگمی در هوا وجود دارد!

در این مقاله، ما در مورد عطرها بحث خواهیم کرد، در نبرد بین ادو پرفیوم و ادو تویلت میانجی گری می کنیم و نظرات خود را در مورد عطرهای مصنوعی و طبیعی به اشتراک می گذاریم.

ادو پرفیوم چیست؟

با وجود باورهای غلط، تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت بسیار ساده است. تمایز در غلظت روغن عطر نهفته است. در ادو تویلت 8 تا 12 درصد روغن عطر وجود دارد.

در مقابل، خواهید دید که ادو پرفیوم دارای غلظت بالاتری بین 12 تا 18 درصد است. بنابراین، به عنوان یک قاعده کلی، ادو پرفیوم همیشه حاوی روغن عطر بیشتری نسبت به ادو تویلت است.

 

تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت چیست؟

تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت چیست؟

 

قوی ترین نوع رایحه چیست؟

این بدان معنی است که تفاوت بین انواع عطر را می توان به روش دیگری قاب کرد. از آنجایی که غلظت روغن عطر استحکام یک عطر را تعیین می کند، غلظت بالاتر باعث ایجاد رایحه قوی تر و ماندگارتر می شود.

این ادوپرفیوم برای شب‌های طولانی بیرون از منزل یا روزهای شلوغ عالی است و می‌تواند چهار یا پنج ساعت بدون نیاز به شارژ ماندگاری داشته باشد.

با این حال، باید اذعان داشت که ادوپرفیوم قوی‌ترین نوع عطر نیست. عطر حتی غلظت روغن عطر بالاتری نسبت به ادو پرفیوم دارد – حداقل 20٪. جای تعجب نیست،

شما می توانید انتظار داشته باشید که عطر برای مدت بسیار طولانی روی پوست شما باقی بماند – حدود شش تا هشت ساعت. همانطور که خواهید دید، این طول عمر با قیمت بالاتری همراه است.

این واقعیت که ادو تویلت دو تا سه ساعت دوام می آورد، زمینه ای را به اصل نام می افزاید. ادو تویلت از اصطلاح فرانسوی “faire sa toilette” گرفته شده است که به معنای “آماده شدن” ترجمه می شود.

این عبارت مناسب نوع عطری است که برای لباس های روزانه معمولی مناسب است.

 

تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت چیست؟

 

آیا باید عطر، ادو پرفیوم یا ادو تویلت بخرم؟

روغن عطر گران ترین ماده ای است که در عطرها وجود دارد. در نتیجه، محصولات حاوی غلظت بالاتر با قیمت بالاتری به فروش می رسند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بیشترین هزینه را برای عطر، کمتر برای ادوپرفیوم و دوباره برای ادو توالت کمتر بپردازید.

البته، قیمت به برندی که انتخاب می‌کنید نیز بستگی دارد – و برخی بدون در نظر گرفتن نوع رایحه، برچسب قیمت قابل توجهی خواهند داشت!

 

تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت چیست؟

تفاوت بین ادو پرفیوم و ادو تویلت چیست؟

 

اگرچه ممکن است تصمیم گیری بر اساس قیمت وسوسه انگیز باشد، سعی کنید اجازه ندهید این تصمیم به طور کامل انتخاب شما را دیکته کند.

چه بخواهید هر روز از عطر جدید خود استفاده کنید یا فقط برای موقعیت های خاص، چیزی را می خواهید که دوستش دارید. تنها منطقی است که هنگام انتخاب عطر خود، بو باید عامل هدایت کننده باشد.

شما می توانید به سمت سبکی یک ادو تویلت جذب شوید یا ممکن است توسط نت های غنی یک عطر خاص مجذوب شوید.

قبل از خرید چند نمونه را بو کنید. یا اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید، چیزی را انتخاب کنید که می‌دانید دوست دارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید