اخبار سلامت

فواید خاک رس برای صورت

فواید خاک رس برای صورت

فواید ماسک خاک رس عبارتند از:

کمک به پاکسازی پوست، روشن کردن پوست، محلول مناسب برای پوست های چرب، مناسب برای آبرسانی به پوست خشک، محافظت از پوست در برابر شکستن، بازیابی تعادل پوست،

دارای خواص ضد میکروبی، جلوگیری از بیماری های پوستی، تامین اکسیژن سلول های پوست، تولید سبوم را تنظیم می کند و کاملا ارگانیک است.

ماسک های خاک رس در سال 2019 بسیار محبوب بودند. تقریباً توسط همه افراد جهان، از افراد مشهور گرفته تا مدیران شرکت‌ها، تأیید شد

خاک رس یک توانایی طبیعی برای جذب بیشتر مواد دارد، به این معنی که وقتی به عنوان ماسک مستقیماً روی پوست استفاده می شود، ممکن است به پاک کردن پوست شما از سموم کمک کند و چهره شما را درخشان تر کند.

بنابراین، این سوال پیش می‌آید که چه چیزی ماسک خاک رس را از عمده محصولات موجود در مراقبت از پوست متمایز می‌کند؟

یکی از ترکیباتی که باید به آن توجه داشت کائولن یا خاک رس سفید است. یک جزء مهم در بیرون کشیدن چربی از پوست شما و پاکسازی آن منافذ است.

به خاطر داشته باشید که پوست شما ممکن است بعد از استفاده سفت تر شود. می تواند به عنوان نشانگر یک ماسک خاک رس خوب باشد.

 

فواید خاک رس برای صورت

فواید خاک رس برای صورت

 

7 مزیت فوق العاده استفاده از ماسک های خاک رس

  1. کمک به پاکسازی پوست

در طول روز، پوست شما با آلاینده‌های زیادی مانند کثیفی، روغن، گرد و غبار و بسیاری از ناخالصی‌های دیگر مواجه می‌شود که می‌توانند روی پوست شما جمع شوند و در نهایت آن را زبر می‌کنند و منافذ شما را بزرگ‌تر می‌کنند.

می تواند باعث مرگ سلول های پوست شود زیرا این آلاینده ها روی سطح پوست شما جمع می شوند.

هنگامی که با این موارد به درستی برخورد نشود، ممکن است در آینده قابل پیش‌بینی منجر به شکستگی شود.

دلیل اصلی توصیه می شود که لایه برداری به طور مرتب انجام شود تا پوست شما تمیز بماند و از شر هر آلاینده ای که ممکن است بخواهد بچسبد خلاص شود.

بنابراین، یکی از آن روزها، زمانی که احساس می‌کنید پوستتان مانند گذشته درخشنده نیست، یک ماسک خاک رس را از نزدیک‌ترین داروخانه خود بردارید و آن را بمالید.

 

فواید خاک رس برای صورت

فواید خاک رس برای صورت

  1. پوست شما را روشن می کند

پوست شما ممکن است به دلیل مسدود شدن منافذ پوست شما کدر به نظر برسد که می تواند ظاهر واقعی پوست شما را پنهان کند – که این خود به دلیل عدم نگهداری و لایه برداری پوست است.

ما متوجه شدیم که استفاده از ماسک خاک رس تنها برای ده دقیقه چندین بار در هفته ممکن است به طور قابل توجهی به سلامت پوست شما کمک کند و آن را روشن و شاداب کند.

  1. راه حلی برای پوست های چرب

همه ما زمانی با پوست چرب دست و پنجه نرم کرده ایم و ماسک خاک رس اجابت دعای شماست.

توانایی‌های سم‌زدایی خاک رس می‌تواند به پوست شما کمک کند تا بافتی مات داشته باشد، و این همان چیزی است که همه افراد با پوست چرب برای آن دعا می‌کنند.

ماسک خاک رس می تواند به جذب چربی اضافی روی پوست شما کمک کند – اساساً این کار میزان درخشندگی بیش از حدی که ممکن است با آن دست و پنجه نرم کنید را کاهش می دهد.

می توانید بنشینید و استراحت کنید. مطمئن باشید این دیگر مشکلی نخواهد داشت.

 

فواید خاک رس برای صورت

فواید خاک رس برای صورت

  1. برای آبرسانی به پوست های خشک عالی است

حتی اگر پوست شفافی دارید، پوست شما که بزرگترین اندام بدن شماست، همچنان به مراقبت نیاز دارد – این مراقبت به شکل رطوبت و آبرسانی ظاهر می شود. پوست شما مکنده رطوبت است.

اگر تا به حال پوست خشک و پوسته پوسته ای را تجربه کرده اید که ممکن است ظاهری خاکستری داشته باشد، ممکن است پوست شما به رطوبت نیاز داشته باشد.

خوشبختانه، ماسک های خاک رس نیز می توانند در این مورد کمک کنند.

با این حال، مهم هست که توجه داشته باشید که این مختص به چند نوع خاک رس است. برخی از انواع خاک رس می توانند به خوبی آبرسانی کنند که مانع از خشکی آن شود.

ماسک‌هایی که حاوی هیالورونات سدیم و گلیسیرین هستند که ترکیبات آب‌رسانی شناخته شده‌ای هستند را فراموش نکنید.

  1. ماسک های خاک رس از پوست شما در ترک خردن محافظت می کند

اجازه دادن به تجمع مواد زائد روی پوست شما می تواند باعث خشن شدن پوست و بزرگ شدن منافذ شما شود.

منافذ بزرگتر به معنای تجمع بیشتر روغن است که به نوبه خود می تواند محیطی عالی برای پرورش باکتری ها ایجاد کند و در نهایت منجر به ایجاد جوش و پوستی شود که بیشتر مستعد آکنه است.

استفاده از ماسک های خاک رس می تواند به جلوگیری از همه اینها کمک کند و پوست شما را کمتر مستعد آکنه کند.

فواید خاک رس برای صورت

  1. خواص ضد میکروبی

خاک رس می تواند نقش مهمی در تنظیم زندگی میکروسکوپی روی پوست شما داشته باشد.

هنگامی که خاک رس روی پوست شما اعمال می شود و خشک می شود، خاک رس به باکتری ها متصل می شود و سلول های باکتریایی مرده را هنگام شستشو از بین می برد.

  1. از بیماری های پوستی جلوگیری می کند

از آنجایی که خاک رس می تواند میزان باکتری های روی پوست شما را کاهش دهد، همیشه به عنوان محصول خوبی در نظر گرفته نمی شود زیرا گونه های زیادی از باکتری ها که به طور هماهنگ وجود دارند و در واقع برای انسان مفید هستند.

با این حال، خاک رس کل کلنی باکتری ها را از بین نمی برد، بلکه فقط تعداد آنها را تنظیم می کند.

این به جمعیت باکتریایی اجازه می دهد تا در زمان مناسب به حالت عادی بازگردند. ماسک های خاک رس می توانند به عنوان درمان بیماری هایی مانند اگزما، درماتیت و حتی پسوریازیس عمل کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید