آرایشی و زیبایی

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

دنیای آرایش گسترده و زیباست. تکنیک ها و سبک های مختلفی برای یادگیری وجود دارد. دو محصول آرایشی که در مورد آنها زیاد شنیده اید، کانتور و کانسیلر هستند. اما تفاوت این دو چیست؟

بین کانتور و کانسیلر چند تفاوت وجود دارد. کانتور تیره تر از کانسیلر است، به شکل گیری صورت شما کمک می کند و ویژگی های صورت شما را برجسته می کند.

کانسیلر به سادگی برای پوشاندن لکه های تیره و سایر لک ها ساخته شده است.

اکنون که تفاوت های اساسی را در اختیار شما قرار داده ایم، یک قدم به متخصص آرایش نزدیک تر شده اید.

اگر هنوز سوالات بیشتری دارید، نگران نباشید. در این مقاله، در مورد نحوه اعمال کانتور، نحوه انتخاب سایه های کانسیلر و موارد دیگر بیشتر توضیح خواهیم داد. فقط به خواندن ادامه دهید!

تفاوت بین کانتور و کانسیلر

کانتور و کانسیلر در واقع کاملاً متفاوت هستند. هر دو محصول آرایش هستند، اما وقتی به عنوان تکنیک های مستقل استفاده می شوند، کارهای بسیار متفاوتی را برای صورت شما انجام می دهند.

کانتورینگ برای مجسمه سازی و تقویت ویژگی های صورت شما ضروری است. کیت های آرایش کانتور شامل چند رنگ آرایش مختلف است که وقتی با هم ترکیب شوند، ظاهری بی عیب و نقص ایجاد می کنند.

هایلایترها و برنزه کننده ها نیز برای کانتورینگ صورت مفید هستند. گاهی اوقات می توان از سایه های مختلف کانسیلر برای کانتورینگ استفاده کرد.

کانسیلر به تنهایی برای پوشاندن لک ها استفاده می شود. این یک نوع آرایش اصلاح کننده رنگ است. شما می توانید به مقدار و یا به همان اندازه که صلاح می دانید استفاده کنید.

آکنه، حلقه های تیره و جای زخم را می توان با کانسیلر پنهان کرد تا ظاهری بدون لک ایجاد کند. با کمک کانسیلر می توانید همیشه چهره ای شاداب به نظر برسید.

 

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

کانتور را کجا روی صورت خود اعمال می کنید؟

کانتور از یک سایه تیره تر و یک سایه روشن تر تشکیل شده است. رنگ کانتور تیره‌تر زمانی که آن را روی قسمت‌های صحیح صورت خود اعمال می‌کنید، یک اثر سایه ایجاد می‌کند.

شما باید سایه تیره‌تر آرایش را در سه ناحیه اصلی اعمال کنید: کناره‌های بینی، زیر استخوان‌های گونه و لبه پیشانی نزدیک خط مو.

سایه روشن تر کانتور باید در قسمت هایی از صورت که می خواهید برجسته کنید اعمال شود. سایه روشن ترتان را روی نقاط بلند صورتتان بزنید: پل بینی، بین ابروها و روی چانه.

در آخر باید یک رنگ روشن زیر چشم خود بزنید. حتی استفاده از رنگ روشن و درخشان برای این ناحیه ایده خوبی است.

این عمل به روشن شدن ناحیه زیر چشم کمک می کند و به شما کمک می کند بسیار بیدارتر و درخشان تر به نظر برسید

 

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

چگونه کانتور را اعمال می کنید؟

استفاده از کانتور قطعا آرایش شما را تقویت می کند. اما بسیار مهم است که کانتور به درستی انجام شود. در صورت استفاده از محصولات آرایشی اشتباه یا استفاده نادرست از محصولات ممکن است زیبایی شما به خوبی نمایش داده نشود.

دیجی طب یک آموزش ویدیویی عالی برای نحوه اعمال کانتور در 5 مرحله ساده گردآوری کرده است. برای اینکه یاد بگیرید چگونه صورت خود را به درستی کانتور کنید و از ظاهر مخوف خودداری کنید، همراه باشید:

 

  • از یک کانسیلر سبک استفاده کنید تا نقاط برجسته صورت خود را برجسته کنید. کانسیلر باید روشن تر از رنگ پوست شما و زیرسازی که استفاده می کنید باشد تا نقاط برجسته شما برجسته شود. نقاط اوج شما معمولا نوک بینی و نقطه روی چانه شماست.

 

  • کانسیلر را در امتداد خط فک خود بمالید تا فک شما برجسته شود و ظاهری ساده ایجاد کنید. مجسمه سازی فک نمونه ای عالی برای تقویت ویژگی های طبیعی شماست.

 

  • یک محصول درخشان را روی پل بینی خود بمالید. این تکنیک باعث می شود که بینی شما باریک تر به نظر برسد. این باعث می شود که صورت شما در عکس ها خوب به نظر برسد.

 

  • همچنین می‌توانید با استفاده از یک کانسیلر روشن روی پیشانی‌تان در بین ابروها و زیر چشم‌هایتان، صورت خود را برجسته کنید. استفاده از یک محصول آرایش روشن زیر چشم، تفاوت زیادی در ظاهر آرایش شما ایجاد می کند. فقط با روشن شدن زیر چشمتان، روشن، شبنم دار، هیدراته و جوان تر به نظر خواهید رسید.

 

  • می‌توانید برای بهبود ویژگی‌های خود و جذاب‌تر نشان دادن چهره‌تان، سایه‌هایی ایجاد کنید. برای ایجاد سایه، از محصولی استفاده کنید که بسیار تیره تر از رنگ پوست و کرم پودری است که می پوشید. محصول آرایش را زیر گونه های خود بمالید تا ساختار استخوانی خود را برجسته کند. استفاده از این محصول بر روی لبه پیشانی نیز به ایجاد سایه ای جذاب کمک می کند.

 

  • احتمالاً مهمترین مرحله در روتین کانتورینگ: ترکیب کردن است. اگر سایه های کانتور خود را ترکیب نکنید، چهره شما غیر طبیعی و گل آلود به نظر می رسد.

آیا باید از براش یا اسفنج برای کانسیلر استفاده کرد؟

وقتی نوبت به تصمیم گیری بین استفاده از براش یا اسفنج می رسد، واقعاً به سلیقه شخصی بستگی دارد. ما تمام اطلاعات لازم برای تصمیم گیری آگاهانه را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

در نهایت، ابزاری را انتخاب کنید که برای شما، نوع پوست و محصولات آرایشی که استفاده می‌کنید بهترین کار را داشته باشد.

برس های آرایشی همیشه برای استفاده از کانسیلر و کرم پودر مناسب هستند.

انواع مختلفی از برس های آرایشی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، بنابراین به راحتی می توانید یکی را پیدا کنید که با نوع پوست شما و نوع کانسیلری که استفاده می کنید، مناسب باشد.

برس کانسیلر آرایش انرژی: این یک برس کوچکتر است و برای استفاده از کانسیلر سبک زیر چشم و روی پل بینی گزینه خوبی است.

اسفنج های آرایشی موثرترین ابزار برای ترکیب آرایش شما از جمله کانسیلر هستند. استفاده از اسفنج آرایشی ظاهری طبیعی تر، بی عیب و نقص برای صورت شما ایجاد می کند.

تشخیص اینکه آیا کسی از کرم پودر و کانسیلر استفاده کرده است یا خیر، سخت تر است که از اسفنج آرایشی برای استفاده از آن استفاده کرده باشد.

اگر از کانسیلر کرم استفاده می کنید، بهتر است آن را با اسفنج آرایشی استفاده کنید. شکل قطره اشک به شما این امکان را می دهد که با یک اسفنج به تمام نقاط مهم صورت خود کانسیلر بزنید.

با آب و صابون به راحتی تمیز می شود.

 

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

تفاوت بین کانتور و کانسیلر چیست؟

 

گاهی اوقات استفاده از برس آرایش و اسفنج آرایشی برای استفاده از کانسیلر ایده خوبی است.

می توانید کانسیلر را با یک برس روی صورت خود قرار دهید تا بتوانید به درستی کانتور کنید و کانسیلر را در نواحی خاص تری قرار دهید.

پس از استفاده از کانسیلر روی صورت خود با برس آرایشی، می توانید محصول را با یک اسفنج آرایشی ترکیب کنید.

پایان دادن به فرآیند کانتور با یک اسفنج باعث می شود که همه چیز با هم ترکیب شده و ظاهری بی عیب و نقص داشته باشد.

از چه کانسیلری برای لکه های تیره استفاده کنیم؟

اگر از لکه های تیره رنج می برید، از کانسیلرهای بنفش یا آبی استفاده کنید. کانسیلرهای بنفش و آبی لکه های زرد و تیره را از بین می برند. حتی می توانید چند رنگ را برای بهترین فرمول تصحیح رنگ ترکیب کنید.

برای حلقه های زیر چشم از چه کانسیلری استفاده کنیم؟

اگر از حلقه های زیر چشم رنج می برید، از کانسیلر نارنجی استفاده کنید. رنگ نارنجی رنگ های بنفش و آبی حلقه های زیر چشم شما را از بین می برد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید